2015/06/22

Esther by Drops

Witam!

No to jedziemy z kolejną bluzką, jest to bluzka z wzoru Esther by Drops
Wydziergana z włoczki Muskat kolor 39, na całość zużyłam 350g włoczki, czyli 7 motków. 
Druty nr 3,75.

Zdjęcia jakie są każdy widzi, w szczególności gdy robione są przez dziesięciolatka a pod nogami pałęta się pies i jego księżniczka:) No cóż dobre i takie zdjęcia ;)

Bluzka jest bardzo wygodna i miła w dotyku, mam nadzieje, ze się nie rozciągnie albo zmechaci za bardzo.

Mama prosi: zrób zdjęcie bluzki, no to jest, nieważne, ze przy okazji głową trochę obcięta ;D

Kolejne już trochę lepsze:



Jest i Księżniczka- pomocnica, pilnowała psa w czasie sesji ;)

Pozdrawiam serdecznie:)

2015/06/18

Tunika *

Skończyłam już trzeci projekt, ale nie miałam czasu wystawić zdjęć na blogu.
Po mału będę to uzupełniać.
Oto pierwszy z nich- reglanowa tunika mgiełka, wykonana z włóczki Angora Gold Pullu. Na cała tunikę zużyłam 3 motki, druty KP nr 6,5.
Szybko się robiła, mila robota:)



EDIT: Oto tunika na mnie z perspektywy krasnoludka :D Nosi sie swietnie, milo i cieplutko :)



Skończona tez jest bluzka z wzoru Drops Esther, ale muszę wykonać porządniejsze zdjęcia :)

Do niedługiego zobaczenia!
Ilona

2015/05/20

Chusta Distinction

Oto chusta, którą wydziergałam ostatnio z wzoru Caitlin ffrench Distinction, wzór dostępny jest po kliknięciu na nazwę i jest DARMOWY!
Bardzo łatwo i dość szybko się go dzierga - w zależności od sprzyjających lub nie warunków domowych ;)





Chustę dziergałam z Dropsa Delight, zużyłam 2 motki i trochę trzeciego, celowo zostawiłam ten trzeci, bo planuje jeszcze zrobić mitenki do kompletu, ale to w przyszłości... ;)
Wykonałam te chustę z dość cienkiej włóczki, ale wrócę do tego wzoru z grubsza, bo myślę, ze będzie tak samo efektowna, a może i bardziej...


Teraz na warsztacie jest letni, raglanowy sweterek lub sukienka, zależy czy włoczki mi starczy, oto próbka :D


Oj co ja się tam namęczę z dodawaniem oczek przy podkroju pachy, to tylko ja wiem, ale ciii, nikomu o tym nie mówcie ;)


Słonecznego dnia!!!


2015/05/06

New Oaklet Shawl

Przedstawiam chustę wydziergana dla mojej mamy z wzoru New Oaklet Shawl.
Chusta jest cudownie leciutka, zrobiłam ja z włóczki recyklingowej zakupionej na allegro.
Użyłam około 100 gram. 
Cudo, po prostu cudo! Jeszcze nigdy nie zrobiłam czegoś tak zwiewnego i lekkiego :) Jestem z siebie dumna ;)
Dość chwalenia się, oto ona:







Miłego, słonecznego dnia!!

2015/04/06

Wiosennie!

Miała być sukienka, ale jest sweterek, na razie bez zdjeć bo sweterek jest w użytkowaniu przez właścicielkę jeszcze bez wykończenia, właśnie w nim zasnęła :)

A aktualnie dzierga się chusta dla mojej mamy,.. Hmm... po mału stwierdzam, ze lubię druty chyba bardziej niż szydełko 💖😆
Pogoda dzisiaj piękna, malutka śpi, to siedzę sobie na werandzie, wygrzewam kości i tworze...


Radosnych świąt!!!

2015/03/16

Szal dla tesciowej!

Uff, nareszcie gotowy, zblokowany i już jest!
Wzór Magic Waves można zakupić tu klik.
Na szal zużyłam dwa motki Bamboo Fine Batik Design, jest mięciutki i mam nadzieje, ze teściowej się spodoba:)





A teraz lecę dziergać sukienkę dla księżniczki...

2015/03/05

Spódnica :)

Czas leci nieubłaganie, nie mam czasu na robienie zdjęć a tym bardziej na spokojną chwile przed komputerem, cóż - takie są uroki macierzyństwa. W lutym udało mi się wydziergać spódnice na lato, już nie mogę się doczekać kiedy będzie cieplej:)
Oto gwiazda dzisiejszego wpisu:




 Spódnica wydziergana z czterech motków włoczki bambusowej  Bamboo fine, bardzo lubię ta włóczkę, dzierga się z niej ekspresowo. Góra zrobiona na drutach 3,5 podwójną nitka, dól szydełkiem nr 4 nitka pojedyncza.

Gotowy tez jest szal dla teściowej, ale czeka na blokowanie. I żeby nie było, że każda dziewiarka powinna mieć kota, oto mój "obrońca domu" Dyzio:


Pozdrawiam wiosennie!